Yurt / Ulaşım

Yurt İmkânları 

 • ALANYA TERKEN HATUN ÖĞRENCİ YURDU
  Tipi : Kız 
  Adres :: A-B BLOK SARAY MAH. YUNUS EMRE CAD. HANCI İBRAHİM SOK. NO:4 ALANYA-ANTALYA C BLOK KIZLARPINARI MAH. ÇEKİCİOĞLU SOKAK NO:11 ALANYA ANTALYA D BLOK KESTEL MAH. KIZILKUYU CAD. NO.4 ALANYA/ANTALYA

 

 • ALANYA TERKEN HATUN ÖĞRENCİ YURDU
  Tipi : Kız
  Adres :: E BLOK OBA MAH. YÜZBAŞIOĞLU CAD. NO:8 ALANYA /ANTALYA ALANYA/ANTALYA

 

 • ALANYA TERKEN HATUN ÖĞRENCİ YURDU
  Tipi : Kız
  Adres :: D BLOK KESTEL MAHALLESİ KIZILKUYU CAD. NO: 4 ALANYA/ANTALYA ALANYA/ANTALYA

 

 • ALANYA TERKEN HATUN ÖĞRENCİ YURDU
  Tipi : Kız
  Adres :: C BLOK Oba Mahallesi Çevre Yolu Caddesi No:56 Alanya/ANTALYA ALANYA/ANTALYA

 

 • ALANYA ÖĞRENCİ YURDU
  Tipi : Erkek
  Telefon : 0(242) 514-09-87
  Faks: 02425387809
  Adres :: A BLOK : Oba Mahallesi Çevre Yolu Caddesi No:56 Alanya/ANTALYA - B BLOK : Oba Mahallesi Yüzbaşıoğlu Sokak No:8 Alanya/ANTALYA  

 

 • ALANYA ÖĞRENCİ YURDU
  Tipi : Erkek
  Telefon : 0(242) 514-09-87
  Faks: 02425387809
  Adres :: C BLOK : KIZLAR PINARI MAH. ÇEKİÇOĞLU SK. NO:11 Alanya/ANTALYA   
 • ALANYA ÖĞRENCİ YURDU 
  Adres :: ALKU Kestel Yerleşkesi Alanya/ANTALYA   

  

Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım:

ALKÜ Kestel Yerleşkesi'ne ulaşım "202 veya 101" numaralı otobüsleriyle sağlanabilmektedir. Sabah 06:30' dan akşam 24:00'a kadar her 15 DAKİKADA BİR otobüs kalkmaktadır. Belediye otobüsü ile okulumuza ulaşım yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Güzergah bilgisi aşağıda gösterilmektedir.

HAT NO:305 (Mahmutlar - Kestel ), 303 , 202 veya 101

OTOGAR - TAPU VERGİ DAİRESİ- SANAYİ-OBA-DEVLET HAST.- TOSMUR- KESTEL-ÜNİVERSİTE

Alanya Belediyesi Servis aracı her 15 dakikada bir Kestel ALKÜ kavşağından ALKÜ Tıp Fakültesi kavşağına kadar sefer yaparak öğrencilerin üniversiteye ulaşımını sağlıyor.

Üniversitemiz bünyesinde Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı bulunan bölümleri kazanan öğrencilerin 1 yıllık zorunlu İngilizce hazırlık eğitimi Konaklı Mahallesinde bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu dersliklerinde yürütülecektir. Konaklı Mahallesi yönüne giden özel halk otobüsleri şehir merkezindeki Batı Birlik Dolmuş Durağından hareket etmekte ve yolculuk yaklaşık 25dk sürmektedir. 

Özel Araç ile Ulaşım:

Antalya istikametinden gelirken, Oba Mah. bölgesini geçtikten sonra Kestel Mahallesi'ne ulaşılır, buradan itibaren ilgili levhaları izleyerek okulumuza ulaşılabilir.

Mersin istikametinden gelirken, Mahmutlar Mah. bölgesini geçtikten sonra Kestel Mahallesi'ne gelmeden ilgili levhalar izlenerek okulumuza ulaşılabilir.

Diğer Hizmetler

ALKÜ yerleşkesinin içerisinde yer alan Alanya Belediyesi Gençlik Hizmetleri Birimi içerisinde öğrencilere ücretsiz olarak çamaşırhane hizmeti sunarken öğrenci meclisi çalışmaları, staj imkanları, gönüllülük çalışmaları istihdam kolaylıklarının sağlanması gibi birçok konuda destek sağlanıyor.